Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
vlajka LOCKJAKT.CZ
Lovy zvěře vábením
5.-14.7 dovolená.
Objednávky uskutečněné v tomto termínu budou vyřizovány 15.7.
Děkuji a přeji všem krásné léto. Lovu zdar! K.Ch.

Soutěžte s LOCKJAKT – Lovy zvěře vábením!SOUTĚŽ O VÁBNIČKU NA VRÁNY

Pojďme si opět zasoutěžit, tentokrát o vábničku na vrány. Kdo se tomuto lovu věnujete, pošlete mi svůj zážitek - fotku úlovku, počet, kolik jste jich letos nalovili, zda vábíte či nikoli, jaká volíte stanoviště pro lov, zda využíváte opakovaně... prostě vaše zkušenosti. To prosím na e-mail katerina@lockjakt.cz. U každého příspěvku napište "souhlasím se zveřejněním na FB", pokud souhlasíte se zveřejněním v mysliveckých skupinách.

Nejlepší příspěvek vyhraje vábničku na vrány dle vlastního výběru.
A druhá a třetí cena... se u mě vždycky najde. Tak pojďte do toho:-)

Soutěž končí posledního února 2024.
S přáním nezapomenutelných zážitků z lovů zvěře vábením

Kateřina Cheníčková

SOUTĚŽ O VÁBNIČKU S LOCKJAKT – Lovy zvěře vábením

Nastalo období nejúspěšnějšího vábení lišek na vřeštidla, a s ním je tu pro vás i nová soutěž, tentokrát o vynikající vřeštidlo z dílny Dana Thompsona. Zúčastnit se můžete každý:
Nejpozději do 29.února 2024 mi zašlete fotku vámi ulovené lišky, kuny, psíka mývalovitého či mývala a připište, zda jste vábili, případně jak dlouho, čas lovu, další zajímavost, kolik jich nalovíte za rok a tak. Vyhodnocena bude vkusná fotka s dobrým příběhem.
Podmínkou účasti v soutěži je sdílení tohoto příspěvku.
Příspěvky zasílejte na můj FB profil LOCKJAKT – Lovy zvěře vábením.
Do zprávy nezapomeňte připsat „souhlasím se zveřejněním“ – což znamená zveřejnění příspěvku v mysliveckých skupinách.
Tak ať se vám daří,

Vábení a lovu zdar!

Kateřina Cheníčková
SOUTĚŽTE S NÁMI O VÁBNIČKU!

A výhry budou hned tři!


1. Cena vřeštidlo od Kristoffera Clausena PC4 Předladěné vřeštidlo Clausen PC4
2. Cena DVD vábení lišek od Kristoffera Clausena DVD Kristoffer Clausen
3. Cena čepice od Kristoffera Clausena Bavlněná čepice z dílny Kristoffera Clausena

A jak soutěžit? Přivábili jste nějakého PREDÁTORA či ŠKODNOU? Ulovili? Vyfotili? Vyfotili s vábničkou? Ne? Nevadí… tentokrát ocením pěknou fotku plovku, či skvělý příběh. Do soutěže budou zařazeny ale jen fotky s vábničkou, či příběhy s vábením. Případně příběh s vábením s přiloženou fotkou bez vábničky. Lišky, kuny, vrány, straky… pokud se vás sejde hodně s fakt dobrými příběhy, výherců udělám prostě víc. Tak si o tom dejte vědět a sdílejte :)

A kam posílat příspěvky? Nejlépe zprávou pro FB stránku LOCKJAKT – Lovy zvěře vábením, nebo e-mailem na katerina@lockjakt.cz.

Soutěž končí 28.2.2023, pak vyberu nejlepší fotky a příběhy a pořadí výherců zveřejním.


S přáním nezapomenutelných zážitků z lovů zvěře vábením

Kateřina Cheníčková
ADVENTNÍ SOUTĚŽ

Každou adventní neděli vylosuji z došlých objednávek výherce, který obdrží
1. Adventní neděle: DVD Lov medailových srnců
2. Adventní neděle: Kniha S Almou po boku – do soutěže věnoval autor Fr. Mlčoch
3. Adventní neděle: Kniha Zelené Hrušky – do soutěže věnoval autor Petr Hruška
4. Adventní neděle: Lovecké příběhy – do soutěže věnovala autorka Klára Hanoldová
Tak neváhejte a zapojte se!
Lovu zdar a pevné zdraví všem!

Kateřina Cheníčková

LOCKJAKT – Lovy zvěře vábením
www.lockjakt.cz

Tentokrát přidávám příběh svůj, jak jsem přivábila svého druhého jelena – a rovnou zlatého

Letos v létě jsem s vábničkou dělala lovecký doprovod svému známému JŠ, který mě po několika úspěšných večerech pozval, abych mu dělala doprovod při jelení říji. Měl pozvánku na lov trofejového jelena. Jela jsem ráda, těšila jsem se, že vyzkouším nové vábničky na jeleny v praxi. Chtěla jsem ale od něj slib, že nebude lovit prvního jelena, kterého přivábím, protože během srnčí říje přiskakovali srnci na mé vábení poměrně rychle a já ani nestihla nafilmovat reakci srnců a kamarád mačkal spoušť. Slibu jsem se nedočkala, tak jsem alespoň chtěla, aby případný úlovek stál za to. Zasedli jsme v podvečer v Šumavských hvozdech a kochali se klidem nastupujícího zářijového soumraku za doprovodu troubení jelenů. Seděli jsme na kraji luk, na místě, ze kterého byl krásný rozhled do všech stran. Již za soumraku nás najednou z rozjímání nás vyrušil třeskot paroží, v tu chvíli jsme spatřili dva jeleny zakleslé v sobě tak 250 m od nás. Nevěřili jsme svým očím… jak se tam dostali? Žádný z nás je nezahlédl přicházet… Vytáhla jsem rychle z kapsy novou vábničku s hlasem říjné laně, kterou jsem na jeleny chtěla vyzkoušet. Neočekávala jsem vůbec žádnou reakci, právě od jelenů, kteří spolu byli v souboji. Ale silnější jelen zvedl hlavu, poodešel, párkrát zlostně pocuchal blízké křoví a poté se neomylně vydal naším směrem. Pokračovala jsem v tišším, ale nepřetržitém vábení. Současně jsem roztřesenou rukou vytáhla z kapsy mobil a celou scénu nafilmovala, to aby mi to jednou někdo věřil. Na scéně jsou vidět oba jeleni, jak se postupně rozcházejí. Náš silnější se vypravil naším směrem a následně je slyšet ve videozáznamu, jak říkám kamarádovi, že jde fakt k nám, a jestli si nechce počkat na lepšího, aby nelovil toho prvního přivábeného, jak mi slíbil. Neposlechl. Nepočkal. Dnes jsem za to moc ráda. Ulovil svého životního zlatého jelena, já se srdcem až v krku nedokázala odhadnout, že je tak silný. Na jelenech jsem byla potřetí v životě, myslím tím vábení, a hned napoprvé takový úspěch. Pro mne je to úspěch obrovský, alespoň to tak cítím. Vůbec mi nevadí, že nejsem lovcem já, vlastně ani jelena uloveného nemám a ani po tom netoužím. Zato obrovskou radost jsem měla a dosud mám z toho, že jsem toho jelena kamarádovi úspěšně přivábila a on měl obrovskou radost ze životního úlovku. A představte si, že jsem později ten večer od něj dostala nádhernou řevnici po jeho dědovi, za ten krásný a úspěšný lovecký doprovod. Vezl mi jí jako dar a to jsme vůbec nevěděli, jak to dopadne.Všem přeji podobné krásné zážitky z vábení zvěře a též Lovu zdar!

Kateřina Cheníčková
LOCKJAKT – Lovy zvěře vábením/