Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
vlajka LOCKJAKT.CZ
Lovy zvěře vábením

Aktuality

19.12.2017

ZAČALO KAŇKOVÁNÍ LIŠEK

Blíží se nejlepší období na lov lišek vábením!

VÁBENÍ LIŠEK BĚHEM KAŇKOVÁNÍ A PO NĚM... Vážení kolegové, už jsem o vábení lišek v zimním období psala, ale jelikož se množí vaše dotazy, tak se pokusím ještě jednou o stručné shrnutí. Řada z vás si u mne minulý týden objednala Foxcallery (vřeštidlo s myškovačkou ovládanou jen ústy) a píšete, jak se těšíte na brzké úspěchy... tak ABYSTE NEBYLI ZKLAMÁNI! Jelikož začalo období kaňkování lišek, tak s vřeštidly v toto období moc úspěšní pravděpodobně nebudete. Lišky se teď budou zajímat hlavě samy o sebe, snad byste ještě přivábili fenu, lišáka s minimální šancí. Na VŘEŠTIDLA, různé křičící ptáky a myškovačky budou lišky opět reagovat, až kańkování zkončí, pak na ně budou běhat jak divé, protože budou po kańkování vyhladovělé. ALE S ČÍM VYRAZIT TEĎ? Na trhu je několik typů vábniček na lišky v době kaňkování, já mám dobrou zkušenost s touto od Nordiku - NORDIK FOX HEAT, ale není určitě jediná. Nordik je udělán na způsob píšťalky, která má dva otvory - horní hranatý (u úst) a dolní kulatý pro modulaci výšky tónu. Začínáme s vrčením lišky - kdo to nikdy neslyšel, a nedivte se tomu, museli byste být kolikrát v noře a přímo při tom... představte si hárající se fenu. Slecha sklopená dozadu a tiché rrr-rrr-chci-chci. To na Nordik Fox Heat napodobíte zakrytím dolního kulatého otvoru (vábnička má teď hluboký zvuk) a jemně fouknete "rrr-rrr-rrr" do náústku. Pro větší autentičnost celé schovat v dlaních, někdy je možné ještě palcem přejíždět po horním hranatém otvoru pro takové protažení toho rrRRrrRR. Jen pro info, ta vábnička se dá protočit hned za hlavou tak, že obě dírky nesměřují nahoru, ale proti sobě- jedna dolů a jedna nahoru. Já mám pak tu horní hranatou dírku DOLE, aby vycházela na PRAVÝ PALEC, a tu dolní kulatou nahoře, aby vycházela na dolní článek PRAVÉHO PROSTŘEDNÍKU (schovaná v dlani). Tím nejlépe uděláte to "říjné-rrr". TENTO ZVUK OPAKUJTE NĚKOLIKRÁT TIŠE po dobu cca 20 vteřin, pak zopakujte tak po minutě a UŽ BUĎTE ZTICHA! Vabte co nejméně! Jen takové párkrát tiché rrr do zimní krajiny. Pouze poté, že by se vám žádná liška neukázala (objeví se na stopro lišák), tak přejděte k DRUHÉMU ZVUKU a tím je SKOLENÍ LIŠÁKA - známé jako štěkot lišek. Tím si lišky určují své teritorium a pokud tento zvuk použijete, znamená to pro lišky konkurenci a opět můžete očekávat příchod nejčastěji lišáka. Tento zvuk napodobíte zakrytím dolní kulaté dírky (pro hluboký tón) a fouknete tiché "fu-fu-fu" a následně uvolníte kulatý otvor a necháte doznít vysoký tón jako "uliiíííííiii...". Celé vábení pak zní "fu-fu-fu-fu-iíííííiii...", třeba dvakrát zopakovat. Ne moc často, ať si je nezradíte, prokoukly by vás. UFFF... je to super vábnička, tak mnoho úspěchů s ní. HLAVNĚ MI PROSÍM VÁS NENADÁVEJTE, ŽE VÁM TEĎ NEFUNGUJÍ TY VŘEŠTIDLA:-)

15.7.2014

PŘEDNÁŠKA O VÁBENÍ NEJEN SRNČÍ ZVĚŘE

Milí přátelé a kolegové myslivci,
zvu vás tímto na neformální setkání poblíž Tábora s PŘEDNÁŠKOU O VÁBENÍ NEJEN SRNČÍ ZVĚŘE spojenou s praktickými ukázkami vábení. Budete moci vše vyzkoušet, máte-li své srnčí i jiné vábničky, vezměte je sebou, nemáte-li, vezmu co mám, abyste si mohli vše vyzkoušet a případně nějakou zakoupit.

POZOR!!! Termín – tato STŘEDA 16.července od 17 ti hod!!!
Setkání je domluveno na myslivecké chatě MS Slapy, níže posílám odkaz s upřesněním místa na mapě (červený bod): http://www.mapy.cz/s/b5Gv

OBČERSTVENÍ:
Během setkání bude možnost zakoupit si drobné občerstvení v podobě buřtů, pivo, nealko, limo.

PROGRAM:
Nejdřív vám povím něco o vábení srnčí zvěře, abyste měli možnost nahlédnout blíže do světa zvěře, jak se mezi sebou dorozumívá a co na koho platí.Pak bychom si vše vyzkoušeli, budu sebou mít dostatek vábniček na ukázku, aby si mohl každý zapískat. Dále, pokud budete mít zájem, můžeme si popovídat i o vábení jiných druhů zvěře, kdy je nejvhodnější období a jaké hlasy napodobovat a tak… Opět sebou vezmu ty nejlepší vábničky, pokud budete mít zájem o vyzkoušení či zakoupení.

PŘEDPOKLÁDANÝ KONEC:
Předpokládaný konec bude v 19h a následně bude možnost posezení do setmění :-), bude-li zájem, zůstanu tam minimálně do 21h, neuspávám, nechvátám :-)

NEPLÁNOVANÝ NÁVRH:
Kdyby kdokoli z vás ovládal jakýkoli hudební nástroj (nejlépe harmonika, ale třeba i kytara), vezměte jej sebou, mohli bychom si i zazpívat :-)

ZÁVĚREM:
Toto setkání bylo původně naplánované pro kolegyně z našeho mysliveckého spolku DIANA, ale jelikož je každoročně zájem i ze strany kolegů myslivců, rozšířili jsme letošní pozvání i mezi širší veřejnost, vezměte sebou své polovičky, děti, či klidně kolegu ze sdružení, bude-li mít zájem. Vše povedeme v přátelském duchu plném pohody, jako vždy, není třeba se ničeho obávat.

Budu moc ráda, potvrdíte-li mi svou účast mailem na katerina@lockjakt.cz nebo telefonicky na 775 688 559 kvůli odhadu na zajištění občerstvení.

Díky moc, těším se na setkání!

S pozdravem a přáním
Myslivosti Zdar!

Kateřina Cheníčková

21.1.2014

ZAČALO KAŇKOVÁNÍ LIŠEK

Blíží se nejlepší období na lov lišek vábením!

V polovině ledna začíná kaňkování lišek a v tomto období lišky nereagují na vábení na vřeštidla. Je to pochopitelné – v tuto dobu se lišky příliš nezajímají o potravu, ale jedna o druhou. Přesto lze lišky úspěšně vábit i v období kaňkování například vábničkami napodobujícími liščí skolení či hlasy říjné feny, což umí například vábnička NORDIK FOX HEAT.

Po skončení kaňkování jsou lišky hladové a intenzivně si shání potravu. V tomto období je velmi snadné přilákat je na hlasy poraněné zvěře – a k tomu slouží právě vřeštidla a myškovačky. Těchto vábniček je celá řada, více zde.

25.10.2013

AKTUALITY PRO LETOŠNÍ PODZIM
Říje jelena siky je v plném proudu.
Snadnější lov s pomocí vábničky NORDIK HIND, kterou zvládne vábení každý začátečník!

Je tu podzim a s ním sezóna společných lovů.
Rozšířili jsme pro vás nabídku BEZPEČNOSTNÍHO OBLEČENÍ PRO NAHÁŇKY
Buďte vidět!

Naše nejprodávanější zboží:
Pro dlouhé zimní večery jsme pro vás připravili překlady nových filmů z dílny švédského filmaře Mikaela Thama. Shlédněte fascinující záběry z lovů na divočáky doplněné cennými zkušenostmi jednoho z nejúspěšnějších skandinávských lovců černé zvěře.
Pro individuální lovy černé zvěře na čekané doporučujeme: NORDIK BOAR, Čs. vábnička ZUBÍČEK
Budete-li mít jakékoli dotazy, velmi ráda Vám je zodpovím.
Pro nadcházející loveckou sezónu mi zbývá jen popřát Vám
Lovu Zdar!!!
K. Cheníčková

10.9.2012

Léto je za námi
Léto je téměř za námi a jsme rádi za Vaše ohlasy, jak jste byli při lovu úspěšní. Je vidět, že se z vás stávají profesionálové v lovu vábením. Poslali jste nám několik překrásných zážitků z lovu a jsme rádi, že se vám s vábničkami dařilo nejen při lovu srnců, ale vyzkoušeli jste již úspěšně i lov vran, husí a kachen.
Pro nadcházející dny určitě oceníte akční cenu Vábničky na černou zvěř, kterou si můžete zpestřit podzimní lov na čekané či lov šoulačkou.Pro blížící se naháňky určitě mnozí z vás ocení naše bezkonkurenční ceny SIGNÁLNÍHO OBLEČENÍ SWEDTEAM, které se v poslední době stává nezbytnou součástí vybavení každého lovce. Veškeré oblečení je ze Švédské firmy Swedteam a používají jej všichni lovci a hlavně psovodi nejen ve Skandinávii.Pro ulehčení transportu ulovené zvěře doporučujeme ochranný vak na přepravu ulovené zvěře, díky němuž zabráníte znečištění Vašeho automobilu. Vak je vyroben z pevného nepropustného materiálu a je určen pro opakované použití. Zároveň oceníte pomocníka TAHAČ ZVĚŘE pro přiblížení ulovené zvěře s nosností 300 kg.PRO NAŠE LOVECKÉ PSY:
Letos jsme uvedli na trh naprostou novinku pro ochranu našich čtyřnohých pomocníků – švédskou ochrannou psí vestu TUSKPROOF. Máte poslední možnost objednání této vesty pro tuto podzimní sezónu, výroba každé vesty je individuální a trvá přibližně měsíc. Budete-li mít k vestě jakékoli dotazy, neprodleně mne kontaktujte, abychom stihli výrobu i pro Vašeho psa ještě včas.Budete-li mít jakékoli dotazy, velmi ráda Vám je zodpovím.
Pro nadcházející loveckou sezónu mi zbývá jen popřát Vám
Lovu Zdar!!!
K. Cheníčková

4.7.2012

PODĚKOVÁNÍ za Vaši návštěvu na Natura Viva v Lysé nad Labem
Děkujeme všem, kteří jste nás navštívili na výstavě Natura Viva v Lysé nad Labem. Návštěvnost na našem stánku byla obrovská a vyprodali jsme téměř všechno zboží spojené s letním vábením a lovem. Nejvíce jste opět kupovali srnčí vábničku Nordik Roe, DVD Vábení srncůkamuflážové oblečení s doplňky. Je vidět, že i u nás v Česku přestáváme postupně lpět na tradiční zelené barvě a hlavně pro účely individuálních lovů vábením se vybavujeme kamuflážovým oblečením, které nám zajistí perfektní ochranu před zraky zvěře.S úderem 1.srpna začíná doba lovu vran, na které vám doporučujeme osvědčenou novinku z loňského léta – vábničku na vrány Nordik Crow. Lovem vran si zpestříte konec léta a zde rozhodně oceníte kamuflážové vybavení.

Zároveň jsme letos uvedli naprostou novinku Nordik Greylag – vábničku na husy. Je ve své švédské řadě jednou z nejlepších, má neuvěřitelně autentický zvuk ...prostě sama kejhá :-). Dle jednoduchého návodu se dočtete, kolikrát zakejhat, abyste napodobili hlasy husí a přivábili je k sobě na dostřel. Pak nám nezbývá než popřát vám, abyste byli těmi šťastnými, kteří mají husy v revíru nebo nad vámi alespoň přetahují.

NEPŘEHLÉDNĚTE NOVINKU!
V Lysé nad Labem jsme představili naprostou novinku pro majitele loveckých psů - a to ŠVÉDSKOU OCHRANNOU PSÍ VESTU TUSKPROOF. Tuto ochrannou vestu používají psovodi na své psy ve Švédsku (a nyní i v Německu) již po tři roky, a tak jsme se po překonání počátečních obtíží (spojených se správným odhadem velikostí) rozhodli dovážet tuto vestu i do Čech. Každá vesta je nyní po pečlivém změření šita na míru psa. Jedná se o speciální materiál, který zajišťuje neprůchodnost zbraním divočáků a zároveň je lehký a poddajný, aby se pes ve vestě necítil jako v brnění. Ochranná psí vesta TUSKPROOF není levnou záležitostí, ceny se pohybují okolo 10.000 Kč, ale kdo ví, jak zle může pes v kontaktu s divočákem dopadnout, kvalitní vestu ocení. Shlédněte test odolnosti materiálu (je to sice ve Švédštině, ale testu porozumí každý)Budete-li mít jakékoli dotazy, neváhejte mne kontaktovat.
S přáním úspěšné lovecké sezóny
K. Cheníčková
5.3.2012

Skončila sezóna společných lovů a nastalo období, kdy se věnujeme převážně lovům individuálním. Ne každý má možnost jezdit do honitby terénním autem vybaveným pro převoz ulovené zvěře, a proto jsme pro vás připravili novinku – praktický a pevný VAK NA PŘEVOZ ULOVENÉ ZVĚŘE.


Na mnoha místech stále přetrvávají vhodné podmínky pro lov lišek vábením. Zde jsou naše doporučení ohledně nejvhodnějších vábniček – vřeštidel:Pro úspěšný lov je nezbytné mít kvalitní lovecké vybavení. Máte-li zájem objednat si cokoli ze Švédské značky SWEDTAEM, podívejte se na webové stránky www.swedteam.se a napište nám o co máte zájem, pokusíme se Vaše přání vyřídit k Vaší spokojenosti.

Lovu Zdar!


Kateřina Cheníčková


4.1.2012

Po nezvykle teplém prosinci nás leden konečně přivítal chladnějším počasím, na mnoha místech napadl sníh a tak konečně nastala ta pravá zima. Brzy, po skončení kaňkování lišek, nastanou ty nejlepší podmínky pro jejich lov na sněhu pomocí vábení. Prostudujte si včas techniky a rady těch nejlepších skandinávských lovců z DVD LOCKJAKT – VÁBENÍ LIŠEK VE ŠVÉDSKU.


Vybavte se těmi nejlepšími vábničkami, zde jsou naše doporučení:
  • Vřeštidlo CRIT´R CALL – vynikající zvuk, předladěná na několik hlasů, snadné použití, náhradní díly, dosah 1,5 km.
  • Vřeštidlo a myškovačka FOXCALLER – jediná z vábniček, kterou lze ovládat pouze ústy a mít ruce připravené k okamžité střelbě. Velice snadné použití, dosah 500 m.
  • Vřeštidlo NORDIK MINI PREDATOR – vynikající zvuk, snadné použití, dosah 1,5 km.
  • Vřeštidlo NORDIK PREDATOR PRE-TUNED – velmi snadné použití, ale na naše podmínky zbytečně silný zvuk s dosahem 4 km.
Pro úspěšný lov je nezbytné mít ZIMNÍ MASKOVACÍ OBLEČENÍ, podívejte se na naši kompletní nabídku od švédské firmy Swedteam. Díky maskovacímu oblečení se na sněhu stanete neviditelnými.

Závěrem nezbývá než vám popřát pevné zdraví a v novém roce


Lovu Zdar!


Kateřina Cheníčková


1.11.2011

Listopad je ve znamení společných lovů a naháňky na černou zvěř jsou již v plném proudu. Pro Vaši větší bezpečnost jsme rozšířili nabídku SIGNÁLNÍHO OBLEČENÍ PRO NAHÁŇKY od švédské firmy Swedteam, vše z naší nabídky je skladem. Nepřehlédněte nové švédské REFLEXNÍ OBOJKY PRO PSY pro větší bezpečí Vašich čtyřnohých pomocníků. V praxi též určitě využijete praktický TAHAČ ZVĚŘE, který Vám budou všichni závidět.

Pokud si trofeje svých úlovků připravujete sami, pak Vám doporučujeme SADU NA PREPARACI TROFEJÍ a oblíbený přípravek na bělení trofejí BĚLOTROFIX.

Vyrážíte-li na individuální lovy na černou zvěř, můžete si zpestřit čekanou pomocí švédské vábničky na černou zvěř NORDIK BOAR.

V neposlední řadě stojí za zmínku velké slevy všech LOVECKÝCH DVD od švédského filmaře Mikaela Thama, kde se nyní pohybuje cena od 450,- Kč/kus až po 300,- Kč/ks, objednáte-li si celou sadu dosud vydaných filmů.

S přáním úspěšné lovecké sezóny

Lovu Zdar!

Kateřina Cheníčková

1.10.2011 Letošní říjen začal překrásným teplým počasím a v mnoha honitbách lze pozorovat vrcholící jelení říji, při které se jelení samci projevují svým hlasitým troubením. V honitbách, kde máte možnost vábit jelena Siku, doporučujeme vynikající švédskou vábničku NORDIK HIND, s nezaměnitelným a specifickým hlasem troubícího jelena Siky.

V tuto roční dobu si též můžete zpestřit pochůzky honitbou lovem vran, které si můžete snadno přivábit švédskou vábničkou NORDIK CROW.

Brzy vyrazíte na první naháňky na černou zvěř a my jsme pro vás připravili naprostou novinku ve formě SIGNÁLNÍHO OBLEČENÍ PRO NAHÁŇKY, které se v poslední době stává nezbytnou součástí vybavení každého lovce. Veškeré oblečení je ze Švédské firmy Swedteam a používají jej všichni lovci nejen ve Skandinávii.

V neposlední řadě stojí za zmínku velké slevy všech LOVECKÝCH DVD od švédského filmaře Mikaela Thama, která jsou zajímavá nejen co do natočených zážitků z lovu, ale která jsou zároveň vždy doplněna o naučné komentáře. Zejména doporučujeme nové DVD ČERNÁ ZVĚŘ, LOV A PSI 1.DÍL – naučné DVD o životě a různých způsobech lovu černé zvěře.

Pokud si za deštivých večerů chcete připomenout poslední krásné dny léta strávené při lovu srnců, doporučujeme vám 80 minut vzrušujících okamžiků z lovů trofejově nejsilnějších srnců jižního Švédska zachycených na DVD LOV MEDAILOVÝCH SRNCŮ, opět v podání autora Mikaela Thama.

S přáním úspěšné lovecké sezóny

Lovu Zdar!

Kateřina Cheníčková

1.9.2011

Podzim je za dveřmi

Skončila nám srnčí říje, srnce již téměř není vidět a v mlžných ránech a za soumraků se objevuje převážně holá srnčí zvěř. Mnoho z vás mi poslalo své zážitky z lovů s vábničkami, za všechny příspěvky vám moc děkuji. Ten nejlepší příspěvek si zde dovolím uveřejnit - poslal mi ho pan Stanislav Ošťádal a podělit se o jeho lovecký úspěch s vábničkou Crit´R Call můžete ZDE.

Ve většině honiteb je již sklizené obilí a zůstávají stát ještě kukuřice, které skýtají úkryt nejen srnčí zvěři, ale hlavně divočákům a liškám. I v nadcházejícím podzimu si můžete zpestřit lov využitím vábniček, zejména doporučujeme vábničku Nordik Crying Bird, na jejíž hlas ptačího nářku snadno přilákáte lišky, zejména liščata, která již loví samostatně a hlas poraněného ptactva jim slibuje snadnou kořist. Nebuďte překvapeni, vytáhne-li vám na tuto vábničku i černá zvěř, vždyť pro divočáka je drobné ptactvo zajímavým zpestřením kukuřičného jídelníčku.

Pro ty z vás, kteří máte zalíbení v lovu šouláním či lovu ze země, jsme připravili velké slevy maskovacího vybavení pro letní lov. Maskovací oblečení můžete využít po celý rok, dokud nenapadne sněhová pokrývka. Podívejte se na výrazné slevy loveckých doplňků ze Švédské dílny Swedteam.

Pokud by se vám snad zrovna v tomto deštivém počasí nechtělo ven, doporučujeme vám 80 minut vzrušujících okamžiků z lovů trofejově nejsilnějších srnců jižního Švédska zachycených na DVD Lov medailových srnců, opět v podání autora Mikaela Thama.

S přáním úspěšné lovecké sezóny

Lovu Zdar!

Kateřina Cheníčková
18.7.2011

Srnčí říje

Srnčí říje je již v plném proudu, i když na mnoha místech probíhá skrytě díky převážně deštivému počasí. Nyní již srnčí říji můžeme pozorovat po celý den, kdy hodiny a hodiny srnci neúnavně pronásledují říjné srny.

Pro ty z vás, kteří nechcete na posedu prosedět hodiny doufaje, že se vám naskytne vhodný okamžik k lovu nebo že uvidíte zajímavého hledajícího srnce nabízíme zpestření lovu v podobě švédské předladěné vábničky na srnčí zvěř Nordik Roe. Je předladěná na všechny zvuky, které potřebujete na přivábení srnců, včetně velmi atraktivního hlasu pokládané srny, který nenechá v klidu žádného teritoriálního srnce.

Tato vábnička je určena i pro ty z vás, kteří nikdy předtím nevábili a mají obavy, že neoplývají dostatečnými znalostmi či hudebním sluchem. Jednoduchým posunutím gumového kroužku získáte potřebné zvuky.

Těm z vás, kteří stále ještě váháte, doporučuji vynikající naučný obrazový a zvukový materiál v podobě DVD Vábení srnců, které bylo natočeno v Anglii a Švédsku při testování nově vyvinuté předladěné vábničky Nordik Roe. Tento film rozhodně neskončí zapomenutý ve vaší knihovně, budete si jej pouštět znovu a znovu, abyste načerpali nové či oprášili staré informace.

Mnoho z vás již z tohoto DVD Vábení srnců čerpá a poslali jste mi spoustu krásných mailů popisujících vaše lovecké zážitky a úspěchy. A také, stejně jako před několika lety v severských zemích, začíná i u nás v Čechách stoupat zájem o maskovací lovecké vybavení. Nejvíce se prodávají letní obleky s lupením a maskovací rukavice, které jsou nenahraditelnými pomocníky při lovu ze země. Maskovací oblek s lupením můžete nyní zakoupit s výraznou slevou a stejně tak i elastické maskovací rukavice s pogumovanou vnitřní stranou pro snadnou manipulaci se zbraní. Úplnou novinkou jsou nyní opěrné stojánky ke zbraním, v nabídce máme teleskopickou dvojnožkuteleskopickou trojnožku pro lov vestoje, ale také velmi kvalitní opěrnou dvojnožku pro lov vsedě či vleže.

Teď již zbývá jen vám všem popřát spoustu neopakovatelných zážitků a

Lovu Zdar!

K. Cheníčková

27.5.2011

Výstava Natura Viva v Lysé nad Labem

Na výstavu Natura Viva v Lysé nad Labem jsme pro Vás připravili nové vábničky ze Švédské dílny Nordik Predator. Velký zájem byl především o vábničku na černou zvěř Nordik Boar, která se prodávala mnohem líp než podobná vábnička české výroby. Přestože cena je vyšší než česká, všichni, kdo jí viděli a slyšeli v praxi, ocenili nejen její skladnost, ale především lepší zvuk a hlavně zvuk kvíkajících selat, který u české vábničky nejde vyloudit.

Další zajímavostí je vábnička na vysokou holou zvěř Nordik Hind, která umí kromě nářku koloucha velice dobře napodobit troubení jelena siky. Tuto vábničku si odváželo spoustu zájemců, kteří mají jelena siku ve svém revíru a ještě teď po výstavě mi volají jejich kamarádi, že jí chtějí také… co k tomu dodat.

Poslední specialitou ze švédské dílny Nordik je vábnička na medvědy Nordik Bear, určena pro úzký okruh lovců, kteří mají možnost tyto predátory lovit.
13.5.2011

Máme pro vás nové vábničky ze Švédska!


Nordik Boar

Nordik Hind

Nordik Bear

/